WIŚLANE SPOTKANIA - Stowarzyszenie "Nasz Czerwińsk nad Wisłą"

Przejdź do treści
PROJEKTY
"WIŚLANE SPOTKANIA"

"Wiślane Spotkania"są projektem, który powstał w związku z obchodami Roku Rzeki Wisły 2017. To tworzony przez lokalne społeczności fenomen, który ma nie tylko połączyć dwa brzegi Wisły oraz położone przy nich miejscowości, ale także pokazać jak ogromny, wciąż niewykorzystany potencjał tkwi w Królowej Polskich Rzek. "Wiślane Spotkania" to projekt społeczny łączący i promujący nadwiślańskie miejscowości i gminy: Smoszewo, Leoncin, Brochów oraz Czerwińsk nad Wisłą. W jego powstanie zaangażowały się najmocniej Fundacja Kierunek Smoszewo, społeczność gminy Leoncin i Stowarzyszenie "Nasz Czerwińsk nad Wisłą", które stworzyły wspólnie Społeczny Komitet Organizacyjny "Wiślane Spotkania". Projekt "Wiślane Spotkania" wystartował stosunkowo niedawno, bo na początku lipca, ale na swoim koncie może zapisać już pierwszy sukces. W dniu 6 sierpnia, naszym odcinkiem rzeki przepływał Flis Wiślany Obywatel Rzeki Wisły, w ramach którego udało się nam połączyć siły i zorganizować w czterech nadwiślańskich miejscowościach (Smoszewo, Secymin Nowy, Wychódźc, Czerwińsk nad Wisłą) wydarzenie, które w okolicy nigdy wcześniej nie miało miejsca. Mimo wielu atrakcji dla uczestników to jednak nie rozrywka była jej głównym celem, bo i "Wiślane Spotkania" to coś więcej – to wspólna idea łącząca mieszkańców dwóch brzegów rzeki. To właśnie z inicjatywy lokalnych społeczności podpisano 6 sierpnia - na środku Wisły - list intencyjny do Marszałka Województwa Mazowieckiego w celu uruchomienia przeprawy Secymin – Wychódźc!
List parafowali wójt gminy Leoncin Adam Krawczak, wójt Czerwińsk n/Wisłą Marcin Gortat, wójt Brochowa Piotr Szymański, w imieniu burmistrza Zakroczymia Artura Ciecierskiego sekretarz Agata Januszewska oraz dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego Mirosław Markowski.
Uruchomienie przeprawy to tak naprawdę pierwszy krok do odkrycia na nowo dla turystów tej nieco zapomnianej, ale malowniczej, pięknej oraz posiadającej wyjątkową historię i tradycje kulturowe okolicy.






Plac Batorego 11
500068007

naszczerwinsk@gmail.com

Stowarzyszenie "Nasz Czerwińsk nad Wisłą"
Wróć do spisu treści